Aplikace botuloxinu

 Vrásky jsou  už od nepaměti synonymem pro výraz stárnutí. Ženy i muži s postupujícím věkem sledují, jak vrásky přibývají a pro mnohé se stávají nepříjemným problémem. Jsme připraveni Vám pomoci.

 Minimálně invasivní terapie

V boji proti vráskám je s výhodou používán botulotoxin typu A., která uvolňuje křeče svalů. V lékařství se botulotoxin používá již mnoho let, hlavně v neurologii a očním lékařství, např. k odstranění tiků, léčbě šilhavosti nebo migreny. V estetické medicině se botulotoxin používá k redukci vrásek ve velmi malých dávkách a působí pouze místně.

Jak botulotoxin působí ?

Mnohé vrásky na obličeji jsou způsobené právě častým a silným stahováním obličejových svalů a nemají nic společné s procesem stárnutí pokožky. Aplikací botulotoxinu se koriguje stah jen těch svalů, které vrásky vytvářejí - vráska se tak eliminuje a kůže se postupně vypne. Aplikace botulotoxinu při korekci vrásek v obličeji je jednou z nejůspěšnějších metod v estetické a korektivní medicině, protože spokojenost po aplikaci dosahuje více než 97%.

Látka dočasně přeruší v dané oblasti (např. obličeje) spojení nervu se svalem a tím zabrání mimickému svalu ve smršťování. Sval není schopen pohybu, nepracuje a nevytváří vrásku. Opticky se pleť vypne.

botulotoxin  odstraňuje 

-mimické(dynamické vrásky na obličeji, zejména mezi obočím, v okolí očí a na čele

-nadměrné pocení, zejména podpaží, dlaní, plosek nohou

- některé typy vrásek na krku 

Aplikace botulotoxinu

Botulotoxin je aplikován tenkou jehličkou ve velmi nízkých dávkách jemnými vpichy do ošetřované oblasti. Zákrok je ambulantní, fyzicky i časově nenáročný.

Výhody aplikace botulotoxinu

Před aplikací není nutný žádný test, zákrok je možno provést okamžitě.

 

Efekt aplikace

Účinek aplikace se dostaví obvykle do týdne a po první aplikaci obvykle trvá 3 až 6 měsíců.

Výsledný efekt není trvalý a každý má možnost se rozhodnout, zda mu tato metoda vyhovuje a bude v ní pokračovat. Efekt postupně odeznívá a aplikaci je vhodné zopakovat. Při opakování léčby již nedochází k návratu funkce svalu v původní míře a ten postupně přestane vytvářet nežádoucí vrásku. Opakováním zákroku se podstatně prodlužuje délka žádaného efektu na půl roku, někdy i více.

Botulotoxin je možné kombinovat například s injekčními výplňovými implantáty.

Nedůvěra a obavy k tomuto zákroku obvykle vychází z neznalosti. Vzhled obličeje je naprosto přirozený a nedělá žádnou "masku". Aplikované množství botulotoxinu je malé a zdraví naprosto neškodné.

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  
  •